Kolejny miesiąc tematyczny na "Weterynarii w Terenie"! Tym razem poświecimy go na zgłębianie tajników zdrowia i problemów układu pokarmowego dużych zwierząt.
Dobrostan nie jest synonimem zdrowia, jednak dobre zdrowie jest kluczowe dla dobrostanu. Zadbajmy wspólnie o komfort dużych zwierząt!
W 2021 r. na naszych łamach kontynuować będziemy tematykę zdrowia stada. Zanim jednak pojawi się pierwszy tegoroczny numer przypominamy ostatni z Tematów Sezonu. W wydaniu 4/2020 "Weterynarii w Terenie" był nim wpływ bólu towarzyszącego mastitis.
Rok otwieramy zoomem na tematykę rozrodu dużych zwierząt, od poczęcia do wczesnych etapów odchowu. To już trzeci cykl "Weterynarii w Terenie", w którym otwieramy co 5 artykuł z wybranej tematyki.
Podczas wczesnej ciąży u klaczy należy wykluczyć obecność ciąży bliźniaczej. Pierwsze badanie w kierunku źrebności powinno być wykonane około 14-18 dnia od owulacji.
Wraz z rosnącą liczbą badań nasza wiedza na temat epidemiologii, immunologii i patofizjologii zapalenia wymienia jest ogromna.
Wystąpienie pandemii COVID-19 miało bardzo duży wpływ nie tylko na aspekty społecznogospodarcze, ale również na środowisko naukowe.
U świń objawy kliniczne chorób związanych z układem nerwowym są obserwowane rzadziej niż choroby dotyczące innych układów. Jednak kiedy już wystąpią, często mają znaczny negatywny wpływ na wyniki ekonomiczne stada.
31 stycznia w Hotelu 500 Tarnowo Podgórne (koło Poznania) odbył się Wschodnioeuropejski Kongres Trzoda 3.0. To już trzecia edycja Kongresu, dawniej występującego pod nazwą Narodowy Dzień Świni.
Czyli kolejna odsłona Konferencji Bujatrycznej we Wrocławiu.
11 i 12 października 2019 r. w hotelu Holiday Inn w Józefowie pod Warszawą odbyła się konferencja poświęcona zdrowiu bydła organizowana przez firmę Boehringer Ingelheim – jedną z wiodących firm farmaceutycznych na świecie.
Jesienią 2019 roku Firma MSD Animal Health zorganizowała cykl dwudniowych spotkań dla lekarzy weterynarii poświęcony diagnostyce i skutecznemu leczeniu najczęściej występujących chorób bydła.