W dniu 24 stycznia 2014r. litewskie władze weterynaryjne notyfikowały o wykryciu dwóch przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików: w regionie solecznickim, okręg wileński oraz w regionie orańskim, okręg olicki.

Według danych litewskich oba przypadki ASF na Litwie zlokalizowane są w pobliżu granicy białorusko-litewskiej i jednocześnie w odległości ok.70-80km od granicy z Polską. Najważniejsze działania zakresie całkowitego uniemożliwienia przeniesienie wirusa na terytorium Polski to m.in. Wprowadzenie monitoringu (badania laboratoryjne świń i dzików) w kierunku ASF na terenie województw lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Wzmocnienie kontroli bagażu podręcznego pasażerów wjeżdżających na terytorium Polski. Więcej znajdziecie Państwo na str www

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij