Na stronie Inspekcji Weterynaryjnej zamieszczono komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie środków ochronnych dotyczących wymagań zdrowia zwierząt.

Środki te zostały podjęte przez Komisję Europejską celem zabezpieczenia Unii Europejskiej przed przeniknięciem na jej terytorium Epidemicznej Biegunki Świń (PDE). Epidemiczna biegunka świń jest chorobą powodowaną przez deltakoronawirus występujący w Azji i Ameryce Północnej. Choroba ta nie była notowana w Unii Europejskiej. Suszone produkty z krwi świńskiej importowane z krajów trzecich mogą być wykorzystywane jako materiał paszowy w żywieniu prosiąt i trzody chlewnej. Mając na uwadze powyższe oraz niebezpieczeństwo przeniesienia wirusa PDE na trzodę chlewną w UE, Komisja Europejska ustaliła specjalne warunki, jakie muszą zostać spełnione przez produkty z krwi pochodzącej od świń, importowane do UE z przeznaczeniem do produkcji pasz dla prosiąt i trzody chlewnej, obejmujące specjalną obróbkę surowca.

Źródło informacji oraz dodatkowe informacje:

Komunikat ze strony Inspekcji Weterynaryjnej

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij