Nowo narodzone zwierzę nazwano imieniem Khumba. Ma ona tak jak zebry cętkowane nogi oraz głowę, uszy i futro osła.

Współcześnie żyjące gatunki zwierząt koniowatych, czyli konie, osły i zebry należą do jednego rodzaju. Są bardzo blisko ze sobą spokrewnione, więc mogą się krzyżować. Potomstwo pochodzące z takich krzyżówek jest już jednak zazwyczaj bezpłodne, zapewne dlatego występuje ona niezwykle rzadko w przyrodzie. Krzyżówka osła i zebry zwana jest zebroidem.
Zebroidy często dziedziczą psychikę po rodzicu innym niż zebra, natomiast paskowanie jest u nich mniej wyraźne i nie zajmuje całej powierzchni ciała. Wśród zebroidów wyróżnia się kilka typów, w zależności od tego, z jakich krzyżówek pochodzą. Mieszaniec zebry z koniem to zebroń lub zebrula, a zebry z osłem to zebryna. Zebroidy pochodzące od osłów są najrzadziej spotykane.
Jak większość hybryd, także zebroidy są cenione za odporność na choroby i pasożyty oraz swoją wytrzymałość. Same zebry są bardzo trudne do oswojenia, a krzyżowanie ich z końmi lub innymi koniowatymi umożliwia wykorzystanie tych zwierząt w trudnym klimacie i prymitywnych warunkach.

Zobacz nowo nardzone zwierzę

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij