23 stycznia o godzinie 15:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Innowacyjnego Centrum Patologii i Terapii Zwierząt przy ulicy Głębokiej 30 w Lublinie.

Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt to ważna inwestycja dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, jako kluczowego w Polsce Wschodniej ośrodka badawczo – rozwojowego dla potrzeb gospodarki w swoim zakresie.
Wartość całkowita projektu wynosi: 76 mln zł, z czego 30% pochłonęły wydatki na wyposażenie naukowe.
Kwota dofinansowania z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej to 68,4 mln zł.
W ramach inwestycji zaprojektowane zostały dwa nowoczesne budynki połączone łącznikiem nawiązujące do istniejącego już Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej przy ul. Głębokiej 28. Budynek A to Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Gospodarskich, który pomieści na parterze boksy dla zwierząt dużych, blok operacyjny z niezbędną diagnostyką oraz hol wejściowy do Sali wykładowej. Na wszystkich kondygnacjach znajdują się laboratoria, pracownie dydaktyczne i pokoje dla pracowników.
Budynek B to Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Towarzyszących, ze zlokalizowanymi na parterze pomieszczeniami diagnostycznymi, zabiegowymi, boksami dla zwierząt małych oraz zapleczem szatniowym i pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi. Na pozostałych piętrach będą laboratoria, pomieszczenia naukowe oraz sale bloku operacyjnego.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tej inwestycji odbyło się 10 lipca 2013 r.

Żródło: www.up.lublin.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij