7 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zainaugurowano działalność Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej.

W nowo powstałej Klinice Dużych i Małych Zwierząt mieszczą się m.in. dwa bloki operacyjne i gabinety lekarskie. Budowę UCMW, którego łączna powierzchnia wynosi prawie 3 tys. m kw., rozpoczęła się w 2013 roku i wyniosła łącznie ok. 20 mln zł, z czego 15 mln było dofinansowaniem ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Centrum odnajdziemy m.in.: laboratoria, sale intensywnej opieki medycznej OIOM, a także aparaturę do specjalistycznych badań medycznych. Na terenie kliniki dostępne są także: sale szpitalne, dwa duże boksy dla koni, krów i mniejszych zwierząt egzotycznych oraz szpital i poczekalnie – dla psów i kotów.

Prof. Małgorzata Szumacher-Strabel, dziekan wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP, podczas otwarcia centrum podkreśliła, że nowo powstała klinika będzie zajmowała się zarówno domowymi pupilami, jak i wspierała swoją pomocą i zapleczem naukowym wielkopolskich hodowców owiec, bydła oraz trzody chlewnej. Klinika będzie oferowała również pomoc doraźną. W razie nagłej potrzeby będzie dostępna także karetka ratunkowa dla zwierząt. Ambulans, który będzie bezwzględnie wyjeżdżał do dużych zwierząt, ma być wyposażony w mobilny sprzęt do leczenia i pomocy. Prowadzone są również rozmowy z Urzędem Miasta, aby pomagać także zwierzętom np. potrąconym przez samochody.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij