Ponad 50 brytyjskich organizacji z branży rolniczej zaangażowało się w kampanię, której celem jest walka z wirusową biegunką bydła i wyeliminowanie tej choroby na terenie Anglii.

Około pięćdziesięciu organizacji związanych z branżą rolniczą w Anglii zaangażowało się w kampanię mającą na celu całkowite wyeliminowanie BVD na terenie kraju. Wśród nich znaleźli się lekarze medycyny weterynaryjnej, laboratoria i inne podmioty z branży. Akcji przewodniczy organizacja zrzeszająca angielskich producentów rolnych: Agriculture and Horticulture Development Board. Organizacje opracowują plan zwalczania choroby na podstawie regionalnych projektów.

BVD to wirusowa biegunka bydła, która objawia się gorączką, brakiem apetytu i biegunkami. W stadach dotkniętych chorobą znacznie podwyższony jest odsetek ronień oraz innych problemów z rozrodem. Obniża się w nich także produkcja mleka. Właśnie dlatego BVD jest uznawane za chorobę, która jest przyczyną największych strat ekonomicznych w hodowli bydła. Rolnicy, którzy przystąpią do programu BVDFree, będą realizowali czteropunktowy plan zawarty w „Karcie BVDFree”: 

1. aktywny udział w kontroli BVD, w celu wyeliminowania choroby ze swojego stada;

2. zgłaszanie wszystkich wyników badań w kierunku BVD do krajowej bazy danych;

3. udostępnianie swobodnego dostępu do informacji o statusie stada i/lub poszczególnych zwierząt, za pośrednictwem bazy danych BVDFree;

4. przemieszczanie trwale zakażonych zwierząt jedynie w celu uboju.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij