I jego wpływ na wyniki rutynowych badań laboratoryjnych w różnych okresach laktacji u krów mlecznych

Hipokalcemia podkliniczna to zaburzenie dotykające dużej części populacji krów mlecznych,
a jednocześnie analizowane i objęte profilaktyką/leczeniem tylko w okresie okołoporodowym. Stan ten może w sprzyjających okolicznościach (np. brak apetytu) przejść w kliniczną postać niedoboru wapnia powodującą duże straty ekonomiczne. Jak sobie radzić z tym problemem radzą w artykule "Podkliniczny niedobór wapnia i jego wpływ na wyniki rutynowych badań laboratoryjnych w różnych okresach laktacji u krów mlecznych" dr n. wet. Łukasz Kurek oraz prof. dr hab. Krzysztof Lutnicki
z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Zwierząt Zakładu Chorób Wewnętrznych Zwierząt Gospodarskich i Koni Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Artykuł znajduje się w numerze 1/2016 Weterynarii W Terenie.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij