W ciągu ostatniego miesiąca odnotowano we Francji bardzo dużą liczbę nowych ognisk choroby niebieskiego języka.

Jak podaje The Cattle Site, w ostatnich pięciu raportach dostarczonych do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE), zgłoszono z terenów Francji 58 przypadków choroby u bydła oraz jeden u kozy. Łącznie odnotowano 41 nowych ognisk choroby niebieskiego języka.

Przypadki identyfikowano głównie za sprawą badań przesiewowych. Przypadki z widocznymi objawami klinicznymi stanowiły mniejszość. Nowe ogniska choroby zlokalizowane są na trenie całej środkowej Francji. Władze tego kraju stosują strategię zwalczania choroby w oparciu o szczepienia, kontrolę ruchu oraz nadzór nad wektorami. W bieżącym roku, na terenie tego kraju wybuchło już ponad 100 ognisk choroby niebieskiego języka, pomimo zakrojonych na dużą skalę działań prewencyjnych.

 

Źródło: farmer.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij