W celu ochrony końskich kopyt oprócz metalowych podków można stosować buty oraz przyklejane podkowy z innych materiałów. Jakie są wady i zalety takich rozwiązań?

Metalowe przybijane podkowy towarzyszą koniom od ponad tysiąca lat. Jednakże z różnych względów zdarza
się, że właściciel nie chce podkuć konia lub w danym momencie nie da się tego zrobić, z powodu np. słabej jakości ściany czy behawioru konia. Alternatywą dla metalowych podków są buty dla koni lub przyklejane
podkowy/buty z tworzywa sztucznego.

W związku z rosnącą ich popularnością wiedza na ich temat może być przydatna dla lekarza hipiatry. Zapraszamy do lektury artykułu lek. wet. Magdaleny Senderskiej, lek. wet. Ady Majochy i prof. dr hab. Tadeusza Stefaniaka, w którym zostały przedstawione wady i zalety dwóch alternatywnych metod ochrony kopyt.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij