Zjawisko niepłodności na tle pourazowych zaburzeń w obrębie sromu i pochwy wydaje się być tematem stosunkowo mało poznanym i niedocenianym w bujatrii. Głównymi problemami w tym zakresie są nieszczelności sromu oraz zaburzenia ukątowania pochwy.

U stosunkowo dużej liczby zwierząt obserwuje się obniżoną płodność w związku z urazami w obrębie narządów płciowych, powstałymi na skutek źle udzielanej pomocy porodowej. Problemy te, często bagatelizowane, mogą prowadzić do brakowania cennych genetycznie zwierząt, gdyż powodują poważne kłopoty z uzyskaniem ciąży.

Celem niniejszej publikacji, której autorami są: dr n. wet. Jacek Mrowiec, lek. wet. Agnieszka Bartoszewicz, lek. wet. Dawid Król, prof. dr hab. Jan Twardoń jest omówienie najczęstszych zaburzeń w obrębie dróg rodnych, którem mogą prowadzić do niepłodności, a które mogą być rozwiązane przy pomocy zabiegów chirurgicznych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij