Zwężenie tętnicy płucnej (PS) u świń jest w przeciwieństwie do ludzi, psów i kotów jedną z najrzadszych wad wrodzonych serca i stanowi 1-4% wszystkich wrodzonych wad serca u świń.

Wady wrodzone serca u świń spotykane są rzadko, szacuje się, że stanowią one 4,35% ogółu wad wrodzonych u
świń. We wcześniejszych badaniach nie udało się wykryć związku poszczególnych wad wrodzonych serca świń ani z rasą świni, ani też z płcią. Większość prosiąt z wadami wrodzonymi serca rozwija się gorzej, mają słabszy apetyt, są mniej aktywne, dyszą i często giną nagłą śmiercią sercową. Jednakże czas pojawienia się i nasilenie objawów klinicznych zależą od stopnia nasilenia wady. Zwężenie tętnicy płucnej stanowi jedną z najrzadszych wad wrodzonych serca u świń i stanowi 1-4% wszystkich wrodzonych wad serca u tego gatunku zwierząt (1, 3).

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij