– aktualna sytuacja epidemiologiczna oraz dotychczasowe przykłady jego efektywnego zwalczania

Afrykański pomór świń (ASF) pojawił się w Polsce i państwach nadbałtyckich ponad 5 lat temu. Doświadczenie zdobyte w tych krajach związane ze zwalczaniem ASF pozwoliło na podjęcie bardziej radykalnych środków zwalczania tej choroby w przypadku punktowego wprowadzenia zarazka na teren państw dotychczas wolnych od ASF, takich jak Republika Czech czy też Belgia.

 

ASF w Polsce

Mija pięć lat od stwierdzenia pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce. Pierwotne prognozy dotyczące szerzenia się tej choroby w Polsce okazały się nieprawdziwe ze względu na próby porównania ASF do klasycznego pomoru świń (CSF). Jak się okazało, te dwie choroby mają znacząco różny przebieg, a doświadczenie związane ze zwalczaniem CSF jest pomocne w walce z ASF jedynie w stopniu ograniczonym.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij