Jesienią 2019 roku Firma MSD Animal Health zorganizowała cykl dwudniowych spotkań dla lekarzy weterynarii poświęcony diagnostyce i skutecznemu leczeniu najczęściej występujących chorób bydła.

Od października do grudnia 2019 r. odbyły się spotkania, w których wzięło udział prawie 100 lekarzy weterynarii z
całej Polski. W ich części teoretycznej swoje prelekcje wygłosili przedstawiciele Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna. Dr n. wet. Zbigniew Procajło, który omówił temat strategii zwalczania BRD na fermach bydła mlecznego oraz dr n. wet. Katarzyna Żarczyńska, która przedstawiła metody diagnostyki chorób układu oddechowego cieląt. Część teoretyczną zakończył swoim wystąpieniem lek. wet. Marek Branicki z firmy MSD Animal Health, omówił on wpływ choroby BVD na śmiertelność bydła oraz rentowność gospodarstwa, a także przedstawił skuteczne wdrażanie programów kontroli BVD na fermach bydła mlecznego.

Wykłady były ciekawym i kompleksowym wstępem do spotkania z praktyką w terenie. Łączyły one przyswojoną teorię z praktycznymi ćwiczeniami. W trakcie części warsztatowej lekarze weterynarii wykorzystali badanie ultrasonograficzne w diagnostyce chorób układu oddechowego cieląt, dyskutowali także nt. kompleksowych programów immunoprofilaktyki swoistej chorób układu oddechowego.


Zorganizowane spotkania okazały się świetną okazją do dzielenia się swoimi doświadczeniami i wymiany opinii. Firma MSD Animal Health jest jednym z liderów rynku stale poszukujących najbardziej innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zdrowia zwierząt. Dostarczając profesjonalne preparaty farmaceutyczne i programy lecznicze, których głównym zadaniem jest podniesienie i poprawa jakości życia zwierząt hodowlanych, docierają do lekarzy weterynarii w całej Polsce. Firma MSD Animal Health jest gotowa na nowe wyzwania i planuje kontynuację spotkań już wiosną 2020 r.

Więcej szczegółowych informacji odnośnie wydarzeń organizowanych przez firmę MSD znaleźć można na stronie www.msd-animal-health.pl.


Opracowała: Monika Mańka

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij