Biegunki późnego okresu odchowu – kokcydioza. Kokcydioza bydła jest jednym z głównych problemów zdrowotnych u starszych cieląt i młodych osobników (do 13. miesiąca życia).

Ważnym czynnikiem ryzyka jest utrzymywanie zwierząt w grupach, co powoduje zanieczyszczenie środowiska inwazyjnymi oocytami. Jest to zatem znaczący problem zdrowotny w stadach zwierząt, generujący znaczne straty ekonomiczne. W artykule przedstawiono: charakterystykę rodzaju Eimeria, biologię pasożyta, epidemiologię choroby, przebieg kliniczny inwazji oraz podstawy terapii i profilaktyki kokcydiozy.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij