Oddajemy w Państwa ręce kolejny numer „Weterynarii w Terenie” specjalistycznego czasopisma stworzonego dla lekarzy weterynarii zajmujących się leczeniem dużych zwierząt hodowlanych oraz stadnych.

Drodzy Czytelnicy!

W każdej, nawet najmniejszej firmie, zamierzony przez właściciela wynik możliwy jest do osiągnięcia tylko wówczas, gdy pojedyncze osoby, pracujące w swoim zakresie zadań i odpowiedzialności, wykonają wszystkie czynności z maksymalną efektywnością. Pod tym względem duże firmy różnią się od mikroprzedsiębiorstw jedynie zwiększoną liczbą pracowników współwykonujących dany zakres działań. Właściciele mikroprzedsiębiorstw, w tym i praktyk weterynaryjnych, często zastanawiają się, w jaki sposób rozwiązać problem niedostatecznego zaangażowania pracowników, podnieść ich satysfakcję z pracy i zdążyć z firmowymi obowiązkami. Wieloletnie badania prowadzone w zespołach pracowniczych jednoznacznie wskazują docenienie i uznanie za czynnik najbardziej motywujący do osiągania coraz wyższych wyników i większego zaangażowania w pracę. Jednocześnie docenienie pracownika jest wskazywane jako najbardziej deficytowe zjawisko, niezależnie od branży oraz rejonu świata. Oczywiście razem z pochwałami w parze powinna iść również gratyfikacja i to nie tylko finansowa. Należy pamiętać, że istotnym czynnikiem motywującym jest także możliwość osiągania sukcesów zawodowych oraz rozwój osobisty. Dbający o pracownika szef powinien więc zapewnić mu warunki pracy pozwalające na realizację tych celów poprzez umożliwienie i opłacenie udziału w kluczowych konferencjach, szkoleniach czy kursach. To doskonałe rozwiązanie dla obu stron. Pracownik zyskuje nową wiedzę, którą wykorzystuje potem w lecznicy, zwiększając tym samym poziom usług. Zdobyte kompetencje często też motywują pracownika do pracy, a przy okazji poprawiają jego efektywność. Oczywiście odrębną kwestią jest obawa pracodawcy przed inwestycją w pracownika, który następnie złoży wypowiedzenie. Ale w takich przypadkach istnieją narzędzia prawne, które umożliwiają zabezpieczenie pracodawcy przed takimi sytuacjami. Stąd mój apel do wszystkich „szefów” ‒ doceniajcie, motywujcie i nagradzajcie! Zwróci się z nawiązką! W aktualnym numerze Weterynarii w Terenie znajdziecie, drodzy Czytelnicy, szereg treści merytorycznych z zakresu bujatrii oraz hyopatologii. Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi artykułami; pamiętajcie Państwo, że wszystkie są pisane przez praktyków i dla praktyków! Przy okazji, zamówienie prenumeraty Weterynarii w Terenie może być znakomitym czynnikiem gratyfikującym dla pracownika.

Przyjemnej lektury.

dr hab. Artur Niedźwiedź,
prof. nadzw.,
redaktor naczelny

 

W numerze:

TEMAT SEZONU

VET-KWESTIONARIUSZ

BYDŁO

BYDŁO/CEVOLUTION

BYDŁO

TRZODA CHLEWNA

Z TERENU

DOBRZE WIEDZIEĆ

KONIE

 

Dołącz do grona prenumeratorów „Weterynarii w Terenie”!

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij