Martwica niedokrwienna strzyków (ang. ischaemic teat necrosis, ITN) to nowa, wciąż słabo poznana jednostka chorobowa, która może być przyczyną dużych strat ekonomicznych dla producentów mleka.

Najczęściej choroba rozpoczyna się od zmian u podstawy strzyków, gdzie skóra staje się sucha i mniej elastyczna, ulega pogrubieniu i hiperpigmentacji, a zmianom często towarzyszy charakterystyczny zapach. Zmiany te mogą rozprzestrzeniać się w kierunku strzyka i/lub w kierunku skóry wymienia, powodując u zwierząt silny dyskomfort i ból. Schorzenie najczęściej obserwowane jest u krów w pierwszej laktacji, szczególnie w pierwszych miesiącach po wycieleniu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij