2 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych. Święto powstało w 1983 roku z inicjatywy Ruchu na Rzecz Praw Zwierząt Hodowlanych (FARM).

Data 2 października związana jest z Międzynarodowym Dniem Wegetarianizmu i rocznicą urodzin Mahatmy Gandhiego ‒ aktywisty na rzecz ludzi i zwierząt, pioniera wegetarianizmu.

Na co dzień opiekujemy się zwierzętami domowymi, które otaczamy należytą troską i opieką. Tego dnia warto zastanowić się jednak nad losem zwierząt hodowlanych, które przetrzymywane są w złych warunkach oraz nad okrucieństwem z jakim są traktowane w hodowlach i rzeźniach.

Często zamknięte w ogromnych fermach, które nie spełniają warunków zgodnych z ich potrzebami i naturalnymi instynktami. Zwierzęta stłoczone są w za ciasnych pomieszczeniach, przez co mogą być agresywne i atakować inne osobniki. By przeciwdziałać takim sytuacjom okalecza się je ‒ obcina dzioby, pazury, inne części ciała. Często karmione są paszami modyfikowanymi oraz antybiotykami. Warto zwrócić również uwagę na ubój, który powinien redukować do minimum cierpienie i stres.

Tego dnia organizowane są różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne oraz protesty na rzecz sprawiedliwego i humanitarnego traktowania zwierząt. Gdzieniegdzie odbywają się również warsztaty kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.

 

Źródło: Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych 2020

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij