– przebieg, rozpoznawanie i najnowsze sposoby zwalczania. Kokcydia to pasożytnicze pierwotniaki rozpowszechnione w stadach świń na całym świecie, w tym także w Polsce, będące przyczyną strat ekonomicznych w produkcji trzody chlewnej.

Objawy w postaci biegunki o kolorze żółtawym lub szarawym, na początku konsystencji pastowatej późnej bardziej płynnej, występują zwykle u prosiąt w 2. tygodniu życia. W jej wyniku prosięta są osowiałe, ich sierść staje się szorstka, spadają również przyrosty masy ciała. Rozpoznanie potwierdza się wykonując badania koproskopowe. Do zwalczania kokcydiozy w stadach świń stosuje się preparaty zwierające toltrazuril, które można podawać prosiętom doustnie lub domięśniowo.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij