Oddajemy w Państwa ręce wydanie specjalne „Weterynarii w Terenie” dedykowane wszystkim lekarzom, których pasją jest leczenie koni.

Drodzy Czytelnicy,

To już szóste wydanie specjalnego dodatku „Choroby Koni” i choć do okrągłej liczby brakuje nam jeszcze czterech numerów, to ja i takniezmiernie się cieszę, że pomysł corocznych wydań się Państwu

spodobał i na stałe wszedł do kalendarza redakcyjnego. W wywiadzie ze mną, który jest umieszczony na łamach aktualnego wydania, dość dużo pytań ze strony Pani Redaktor jest poświęconych dydaktyce, mojemu podejściu do niej, jej ulubionych aspektach. I kiedy myślę o wszystkich składowych częściach mojej pracy jako nauczyciela akademickiego, czyli badaniach naukowych, pracy klinicznej i dydaktyce, to właśnie ta ostatnia aktywność daje mi najwięcej satysfakcji. W sposób realny mam możliwość kształtować młode pokolenie lekarzy weterynarii zarówno klinicznie, jak i naukowo. Funkcja redaktora naczelnego „Weterynarii w Terenie” to również forma „pracy dydaktycznej” i bez wątpienia organizacja konferencji hipiatrycznych to przecież kolejna podobna działalność, która, mam nadzieję, zmienia, częściowo chociaż, Państwa horyzonty merytoryczne. Obecne wydanie daje szansę uważnego przyjrzenia się tematom atypowej mioglobinurii, która jest śmiertelnym zagrożeniem dla koni przebywających na pastwiskach, zaznajomienia się z technikami precyzyjnego kucia pod kontrolą RTG, świeżego spojrzenia na zapalenie łożyska oraz zaburzenia owulacji u klaczy, poznania zagrożeń ze strony rodokokozy u źrebiąt, zgłębienia tematu wnętrostwa koni oraz przybliżenia kwestii coraz powszechniejszego zagrożenia, jakim
jest wirus Zachodniego Nilu. Chciałbym w tym miejscu podziękować tym, którzy w tym roku wzięli udział w projekcie Vets with Horsepower. Ekipa prof. Dereka Knottenbelta już kolejny raz wyruszyła w trasę, aby przedstawić ciekawe wykłady, przy okazji zbierając datki w celu wsparcia kilku organizacji charytatywnych. Tym razem była to trasa wirtualna pod hasłem „Spread the science, not the virus”. Cieszę się, że w trakcie 25 godzin wykładów nie zabrakło też słuchaczy z Polski. Oczywiście mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli gościć na żywo ridersów ze swoimi wykładami. Bowiem raz puszczona maszyna sterowana przez Dereka nie zatrzyma się tak łatwo. I oby się nie zatrzymała. Bo, jak widać, nawet wirus jej niestraszny.

Życzę Państwu przyjemnej lektury
i zapraszam do dalszego wspierania „horsepowersów”!

prof. dr hab. Artur Niedźwiedź
Redaktor naczelny

 

✓ VET-Kwestionariusz

W ciągłym galopie – wywiad z prof. dr. hab. Arturem Niedźwiedziem
Monika Mańka

✓ KONIE
Atypowa miopatia koni
Marcin Jasiak, Artur Niedźwiedź


Placentitis – zapalenie łożyska u klaczy
Małgorzata Godlewska, Anna Grabowska


Rodokokoza źrebiąt
Alicja Rakowska, Agnieszka Marciniak, Andrzej Bereznowski, Monika Żychska, Lucjan Witkowski

Postępowanie w przypadkach wnętrostwa koni
Miłosz Grabski

Diagnostyka zaburzeń owulacji u klaczy
Dominika Domańska, Michał Trela

Torbiele zębonośne u koni
Magdalena Szklarz, Maja Rokita, Maciej Janeczek

Wirus Zachodniego Nilu – zakażenia u koni
Monika Żychska, Katarzyna Rydzanicz, Alicja Rakowska, Mirosław Welz, Lucjan Witkowski

Precyzyjne kucie pod kontrolą RTG
Magdalena Senderska-Płonowska, Ada Majocha, Tadeusz Stefaniak

 

Dołacz do nas i zyskaj specjalne wydanie "Monografia - Choroby Koni"
w pakiecie z prenumeratą!

 Jesteś naszym prenumeratorem?
Bądż zawsze na bieżąco z najnowszymi wydaniami i nowosciami z branży!

Zapisz się do newslettera

Obserwuj nas na Instagramie #vetkompleksowo

Szukaj nas na Fb Praktycznie o Weterynarii

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij