Z radością oddajemy w Państwa ręce szóste wydanie specjalnego suplementu Chorób Koni. Monografia przygotowana w tym roku przyjęła nieco inna formę od tej zapamiętanej. Co się zmieniło?

Jedną z nowości tematycznych pierwszego wydania były zagadnienia dotyczących problemów prawnych, przed jakimi stają coraz częściej lekarze weterynarii. Wsród materiałow znalazły się też choroby wątroby u koni, tematy endokrynologiczne, chorób autoimmunologicznych skóry czy problemów z układem moczowym.

Kolejne wydania oddawliśmy w Państwa ręce z coraz większą satysfakcją, a kolejne edycje dodatku cieszyły się dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy, że stanie się on nierozerwalna częścią naszego czasopisma. Wydanie numeru było zawsze zbieżne z konferencją „Nowości w chorobach wewnętrznych koni”, która tradycyjnie już odbywała się na początku czerwca w Pawłowicach.

Z roku na rok tematyka dodatku stawała się coraz mocniej zróżnicowana i obejmowała zagadnienia chirurgiczne, internistyczne, nowoczesnych technik biotechnologii, jak i chorób zakaźnych.

Po sześciu latach postanowiliśmy ndać nowy ton naszej okładce zapraszając na nią osoby mocno związane z hipiatrią.

Wybór pierwszego bohatera okładki był dla nas oczywisty!

Prof. dr hab. Artur Niedźwiedź na co dzień pracuje w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, jest też Wydziałowym Kuratorem Studenckich Kół Naukowych, a od 2017 r. pełni funkcję Wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Hipiatrycznego. Autor lub współautor ponad 140 prac naukowych, licznych doniesień i komunikatów konferencyjnych oraz monografii i artykułów popularnonaukowych. Od lat kieruje pracami komitetu organizacyjnego konferencji „Nowości w chorobach wewnętrznych koni”. Jest specjalistą z zakresu chorób koni, w zakresie których skupia się na chorobach układu oddechowego i pokarmowego, endokrynologii oraz parazytozach w obrębie przewodu pokarmowego. Poza uczelnią realizuje się jako głowa rodziny i tata małej Hani. My z dumą możemy powiedzieć, że jest naczelnym naszego czasopisma „Weterynaria w Terenie”.

W ramach wydania ukazał się też wywiad z prof. Niedźwiedziem, do przeczytania, którego serdecznie zapraczamy!

Zobaczcie jak wyglądała ewolucja okładek Dodatku, który obecnie wydajemy jako Monografię: