Europejski Tydzień Szczepień (European Immunization Week – EIW) w tym roku obchodzony jest od 26 kwietnia do 2 maja pod hasłem „Zapobiegać. Ochraniać. Uodparniać”.

Europejski Tydzień Szczepień ma za zadanie zwiększyć zasięg szczepień dzięki podnoszeniu świadomości na temat ich znaczenia wśród społeczeństwa. Ponadto propaguje ideę, która mówi o tym, że szczepienia są kluczowe w celu zapobiegania chorobom oraz do ochrony życia.

Dlaczego warto szczepić zwierzęta? Kilka faktów na temat szczepień zwierząt udostępniło Polskie Stowarzyszenie Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych – Polprowet:

  • Czy wiesz, że dzięki szczepieniom udało się całkowicie wyeliminować księgosusz, zakaźną chorobę bydła?
  • Jest szansa, żeby przy pomocy szczepień przeciwko wściekliźnie wyeliminować całkowicie tę śmiertelną chorobę i groźną zoonozę do 2030 roku. Taki cel postawiły sobie WHO i OIE.
  • Wiele szczepionek dla ludzi wzięło swój początek od szczepionek dla zwierząt np. szczepionka p-ko HPV (wirusowemu zapaleniu szyjki macicy) jest na bazie wirusa brodawczycy bydła.

Źródło: https://www.facebook.com/polprowet

Źródło: Europejski Tydzień Szczepień

Czytaj także: Dziś weszło w życie Prawo o zdrowiu zwierząt – Rozp. 2016/429/UE

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij