Jak informuje Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna 28 stycznia 2022 r. wejdzie w życie nowe prawo europejskie dotyczące produktów leczniczych weterynaryjnych oraz pasz leczniczych.

Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna będąca członkiem Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii (FVE) oraz Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii Wolnej Praktyki (UEVP) od 2010 roku uczestniczyła w procesie legislacyjnym. Prezes KRL-W Jacek Łukaszewicz, Vice Prezes FVE Stanisław Winiarczyk, Prezes UEVP Piotr Kwieciński, Marek Kubica oraz Emil Kudyba brali udział w konsultacjach i pracach nad efektem końcowym tego prawa. W trakcie tworzenia FVE i UEVP wnieśli poprawki, które miały za zadanie utrzymać i wzmocnić pozycję lekarzy weterynarii w rozwoju zapewnienia zdrowia i dobrostanu zwierząt, ale i bezpieczeństwa żywności, co ma bezpośredni wpływ na zdrowie publiczne.

Nowe prawo europejskie dotyczące produktów leczniczych weterynaryjnych oraz pasz leczniczych wejdzie w życie za 9 miesięcy. Zachęcamy do zapoznania się w tym czasie z jego treścią. Poniżej przedstawiamy 2 infografiki, które przedstawiają najważniejsze zmiany oraz przebieg procesu legislacyjnego.

Nowe prawo europejskie
źródło: https://www.vetpol.org.pl/images/infograf_VMPMF_-_PL.pdf
Nowe prawo europejskie
zródło: https://www.vetpol.org.pl/images/przebieg_procesu_legislacyjnego.pdf

 Źródło: NOWE PRAWO EUROPEJSKIE WCHODZI W ŻYCIE NA POCZĄTKU 2022 r.

Czytaj także: Dziś weszło w życie Prawo o zdrowiu zwierząt – Rozp. 2016/429/UE

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij