w okresie pooperacyjnym u wałachów. Kastracja to jedna z najczęściej wykonywanych procedur chirurgicznych u koni. Zabieg jest związany z relatywnie wysokim ryzykiem dobrze znanych komplikacji pooperacyjnych.

Mniej znany jest objaw chronicznego bólu pooperacyjnego wynikającego z powstania nerwiaków na końcach zmiażdżonych nerwów jądra. Klinicznie ból ten najczęściej przejawia się osłabioną wydajnością, bólem przy palpacji, kulawizną czy zaburzeniami behawioralnymi. Konieczne jest opracowanie technik operacyjnych, przy zastosowaniu których, częstotliwość występowania pokastracyjnego bólu neuropatycznego będzie mniejsza

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij