Zaburzenia zdrowotne pojawiające się w okresie przejściowym u bydła mlecznego rzutują bardzo istotnie na produkcyjność krów.

Do głównych parametrów biochemicznych, które wskazywałyby na zdrowotność stada, należą: WKT, BHB, koncentracja albumin i białka całkowitego, zawartość cholesterolu, makroelementów oraz aktywność enzymów (AST, GGTP, LDH czy SDH). Oznaczanie tych parametrów pozwala na wczesne wykrycie stanów chorobowych jeszcze w stadium podklinicznym, co umożliwia wprowadzenie działań profilaktycznych poprawiających stan zdrowotny zwierząt

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij