4 września 2021 roku w Hotelu Atut w Licheniu odbyła się X Konferencja Weterynaryjna pt „Problemy sztucznego unasienniania, powtarzanie rui i diagnostyka chorób metabolicznych u krów mlecznych”.

Konferencja zorganizowana została przez Katedrę Rozrodu Zwierząt z Kliniką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wraz z firmą Vet4Vet Marek Wojtacki.X edycja Konferencji dwukrotnie zmieniała swoją datę z powodu pandemii. Wydarzenie zaplanowane było na 2020 rok, następnie przełożone zostało na 15.05.2021 r., by w końcu móc odbyć się w 2021 roku we wrześniu.

Konferencja trwała jeden dzień, który był wypełniony wykładami specjalistów z dziedziny rozrodu i chorób bydła z Polski, jak i z zagranicy. Konferencję otworzył prof. dr hab. Tomasz Janowski, a zaraz po nim swoje dwie prelekcje miał dr Giovanni Gnemmi z Hiszpanii, który przedstawił praktyczne aspekty zarządzania rozrodem krów mlecznych w okresie sztucznego unasienniania oraz powtarzanie rui u krów mlecznych. Po wygłoszeniu wymienionych wykładów uczestnicy mieli możliwość wejścia w dyskusję z prelegentem.

Po przerwie obiadowej scena należała do naszych rodzimych wykładowców – prof. dr. hab. Przemysława Sobiecha z UWM w Olsztynie, który przybliżył uczestnikom Konferencji temat współczesnych metod rozpoznawania zaburzeń metabolicznych u krów mlecznych, oraz do dr. hab. Wojciecha Barańskiego, prof. UWM i jego wykładu na temat problemów i wyzwań sztucznej inseminacji w stadach bydła mlecznego. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 uczestników. Po każdym z wykładów słuchacze chętnie brali udział w dyskusji z wykładowcami na temat przedstawionych treści.

Po części merytorycznej zostały rozdane dyplomy za uczestnictwo i można było udać się na uroczystą kolację, gdzie dalej toczyły się żywe rozmowy na tematy poruszone tego dnia. Konferencja dotycząca problemów sztucznego unasienniania, powtarzania rui i diagnostyki chorób metabolicznych u krów mlecznych odbyła się po raz dziesiąty, a organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję wydarzenia, na którą serdecznie zapraszają.

Kolejna konferencja zaplanowana jest na 10-11.12. br. w Hotelu 500 w Zegrzu pod Warszawą. Więcej informacji na stronie www.vet4vet.info.


Opracowała: Karolina Osys

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij