Hirudoterapia to naukowo udowodniona metoda leczenia pijawką lekarską. Hirudo Medicinalis i Hirudo Verbana były stosowane w leczeniu pacjentów ludzkich od wieków.

W przeszłości pijawki okazały się skuteczne w leczeniu wielu schorzeń. Obecnie mogą być stosowane jako pomoc w leczeniu chorób weterynaryjnych. Podczas żerowania wydzielają do krwi pacjenta złożoną mieszaninę różnych substancji biologicznie i farmakologicznie czynnych. Wydzielina gruczołów ślinowych zawiera ponad 120-140 substancji bioaktywnych. Większość z nich jest nadal poddawana badaniom naukowym. Wiedza o tym, jak działają i jakie są ich korzyści zdrowotne, daje nowe możliwości terapeutyczne.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij