Fabryka w Psarach Małych niedaleko Wrześni, która była 13 grudnia 2021 r. miejscem spotkania reprezentantów europejskiego zarządu firmy MSD z przedstawicielami rządu, to druga co do wielkości placówka tej spółki biotechnologicznej w Europie.

MSD Animal Health może się pochwalić jednym z największych na świecie zakładów produkcyjnych
zaspokajających potrzeby rynkowe w zakresie identyfikacji i monitorowania zdrowia zwierząt. Fabryka
w Psarach Małych niedaleko Wrześni, która była 13 grudnia 2021 r. miejscem spotkania reprezentantów
europejskiego zarządu firmy MSD z przedstawicielami rządu, to druga co do wielkości placówka
tej spółki biotechnologicznej w Europie. Podczas odbywającego się w niej briefingu prasowego
zaprezentowana została rozszerzająca się skala inwestycji, która jest udziałem firmy na polskim rynku.
MSD potwierdziła, że, obchodząc trzydziestolecie swojej działalności w Polsce, pozostaje nie tylko
jednym z liderów branży weterynaryjnej w naszym kraju, ale także w Europie i na świecie.

Wydarzenie wpisywało się w jubileusz działalności MSD w Polsce, ale było również okazją do zaprezentowania skali inwestycji MSD na polskim rynku. Podczas wydarzenia zostały przedstawione plany kolejnych inwestycji w zakładzie produkcyjnym w Psarach Małych, m.in. te dotyczące uruchomienia nowej linii produkcyjnej oraz centrum edukacyjnego. W trakcie spotkania ministra finansów Tadeusza Kościńskiego oraz wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Ryszarda Bartosika z przedstawicielami firmy: Cyrilem Schieverem, Prezesem MSD na region Europy, Hansem-Guentherem Dittrichem, Prezesem MSD Animal Health na Europę, Rosję, Bliski Wschód i Afrykę, Pedro Silvą, który pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego MSD Animal Health na Europę Północno-Zachodnią, Mariuszem Kleszczewskim, Dyrektorem Zarządzającym MSD Animal Health na Europę Centralną oraz Dimitrim Gitasem, Dyrektorem Zarządzającym MSD Polska, zaprezentowano potencjał zakładu w Psarach Małych. Była to też okazja do przedstawienia skali inwestycji MSD na polskim rynku. Jak w swojej wypowiedzi zaznaczył Cyril Schiever: – Polska odgrywa istotną rolę w dziedzinie badań i rozwoju firmy MSD w naszym dążeniu do przesuwania granic nauki. […] Jesteśmy jedną z niewielu firm biofarmaceutycznych skoncentrowanych zarówno na zdrowiu ludzi, jak i zwierząt. Przykładamy wagę do związku między środowiskiem, w jakim żyjemy, a zdrowiem ludzi i zwierząt, dlatego przyjęliśmy podejście One Health w realizacji naszej misji ratowania i poprawy jakości życia. Od lat misją działającej na terenie Polski firmy MSD Animal Health jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia zwierząt i ludzi w myśl idei One Health. Ta biotechnologiczna spółka skoncentrowana jest na leczeniu chorób zwierząt i zapobieganiu im, bazując na wieloletnim i rozbudowanym zapleczu naukowym.
MSD Animal Health aktywnie działa na rzecz poprawy zdrowia zwierząt i ich dobrostanu, zapewnienia konsumentom zrównoważonych dostaw wysokiej jakości żywności, a także na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz wsparcia właścicieli zwierząt i hodowców. Jest także światowym liderem zajmującym się projektowaniem, rozwojem, produkcją i dostarczaniem rozwiązań z zakresu identyfikowania i monitorowania zdrowia zwierząt domowych i gospodarskich.
Odwołując się do historii firmy, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik podkreślił, że wizyta przedstawicieli polskiego rządu w zakładzie produkcyjnym w Psarach Małych była okazją do omówienia znaczenia inwestycji firmy na rzecz polskiego rolnictwa oraz rozwoju wsi. Wyraził jednocześnie zadowolenie z planu rozwoju sekcji zajmującej się zdrowiem zwierząt. Na uwagę zdecydowanie zasługuje fakt, że podwrzesiński zakład pokrywa aż 15% światowego zapotrzebowania na urządzenia do identyfikacji i monitoringu zwierząt. Polska dzięki szybkiemu rozwojowi staje się dobrym miejscem do inwestycji w innowacje.
Dzięki MSD Animal Health, które wnosi ogromne zaplecze technologiczne, stawia na rozwój oraz współpracę z cenionymi jednostkami badawczymi, uniwersytetami, rozbudowuje krajową sieć dostawców, a jednocześnie rozszerzając sieć eksportową, mamy szansę odnieść sukces w zakresie leczenia i profilaktyki chorób zwierzęcych. Odwołując się do słów ministra Tadeusza Kościńskiego, mamy nadzieję, że potencjał i stawianie na innowacyjność firm takich jak MSD Animal Health będzie szansą dla polskiej branży weterynaryjnej na rozwój i dla dalszego polepszenia klimatu inwestycyjnego.

Opracowała: Monika Mańka

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij