Na stronie WSAVA możemy przeczytać wiadomość skierowaną do wszystkich lekarzy weterynarii, którym bliska sercu jest obecna sytuacja w Ukrainie.

W pierwszych słowach listu, kierowanego do międzynarodowej wspólnoty lekarzy weterynarii znalazły się słowa wsparcia dla członków USWMZ:

Jako globalna społeczność lekarzy weterynarii kierujemy się myślami do wszystkich tych, zwłaszcza członków Ukraińskiego Stowarzyszenia Weterynarii Małych Zwierząt, którzy zostali uwikłani w ten konflikt. Zawód weterynarza opiera się na współczuciu i szacunku dla życia ludzi i zwierząt. Członkowie WSAVA podzielają zaangażowanie w poprawę dobrostanu naszych pacjentów i ich właścicieli oraz wspieranie innych członków w trudnych czasach.

Zespoły weterynaryjne oraz zwierzęta znajdujące się pod ich opieką na terenach dotkniętych konfliktem zbrojnym mogą liczyć na wsparcie międzynarodowej społeczności weterynaryjnej. WSAVA zapewnia, że będzie kontynuowała współpracę z wszystkimi jednostkami, które dbają o dobrostan ludzi i zwierząt.

Jednostki te mogą też liczyć na stałe dostawy karmy i innych potrzebnych elementów potrzebnych dla zabezpieczenia pozostających pod ich opieką zwierząt. wielkim wsparciem w tym zakresie są interesariusze weterynaryjni oraz partnerzy branżowi, których zaangażowanie pozwala na zagwarantowanie koniecznego zaopatrzenia i najbardziej potrzebnych środków.

WSAVA stara się także, dzięki swojej sieci kontaktów na terenie Ukrainy i poza nią, zapewnić ciągłość dostaw oraz sięgać po nowe rozwiązania i możliwości pomocy dla ludzi i zwierząt, którzy znaleźli się w tak dramatycznej sytuacji.

Na stronie można znaleźć odnośniki do inicjatyw rekomendowanych przez WSAVA – zapraszamy do przejrzenia udostępnionej listy.

Zachęcamy także do przeczytania apelu Prezesa KRL-W do polskich lekarzy weterynarii – otwórzmy nasze serca i gabinety na pomoc najbardziej potrzebującym uchodźcom.

 

 

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij