produktów leczniczych. Jak możemy przeczytać na stronie www.wetgiw.gov.pl, 28 stycznia 2022 roku wszedł w życie zakaz sprowadzania immunologicznych weterynaryjnych produktów leczniczych z terytorium krajów trzecich.

Jak możemy przeczytać na stronie www.wetgiw.gov.pl, 28 stycznia 2022 roku wszedł w życie zakaz sprowadzania immunologicznych weterynaryjnych produktów leczniczych z terytorium krajów trzecich.

28 stycznia weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2019/6 z dnia 11 grudnia 2018 r. w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych i uchylającego dyrektywę 2001/82/WE, i tym samym zmiany objęły zasady sprowadzania z państw trzecich weterynaryjnych produktów leczniczych niedopuszczonych do obrotu na terytorium RP.

Jak pisze Główny Inspektorat Weterynarii – Zgodnie z treścią art. 112 ust. 2, art. 113 ust. 2 oraz art. 114 ust. 4 ww. rozporządzenia (UE) 2019/6 możliwość zastosowania w leczeniu zwierząt produktów leczniczych sprowadzanych z terytorium państwa trzeciego nie dotyczy już immunologicznych weterynaryjnych produktów leczniczych.

Pozostałe procedury sprowadzania z krajów trzecich weterynaryjnych produktów leczniczych niedopuszczonych do obrotu na terytorium Polski, w celu zastosowania ich w leczeniu gatunków zwierząt służących oraz niesłużących do produkcji żywności pozostają niezmienione (dawny import docelowy). Szczegółowe informacje dostępne są pod następującym linkiem: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/farmacja-weterynaryjna

 

Źródło: Zakaz sprowadzania z dniem 28 stycznia 2022 roku immunologicznych weterynaryjnych produktów leczniczych z terytorium krajów trzecich.

Czytaj także: Profilaktyczne stosowanie środków przeciwdrobnoustrojowych – zgłoś komentarz

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij