Do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET dołączył kolejny przedstawiciel branży – P.W. Vet-Agro Sp. z o.o.

Do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET dołączył kolejny przedstawiciel branży – P.W. Vet-Agro  Sp. z o.o. Jest to 16. członek  stowarzyszenia, w efekcie czego POLPROWET obecnie reprezentuje 85% rynku leków weterynaryjnych w Polsce.

Vet–Agro Sp. z o.o. to jeden z wiodących polskich producentów leków weterynaryjnych oraz produktów pielęgnacyjnych dla zwierząt. Spółka powstała w 1989 roku w Lublinie. Doświadczenie zdobyte w ciągu 30 lat działalności umożliwiło stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej fabryki o światowym standardzie. Produkcja leków odbywa się przy użyciu innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz nowoczesnej aparatury pomiarowo-kontrolnej. Spółka posiada własny i niezależny Dział Badań i Rozwoju.

Jak podkreślają przedstawiciele Vet-Agro, głównym aspektem działalności w branży leków weterynaryjnych jest troska o zwierzęta. Dołączenie do stowarzyszenia POLPROWET pozwala połączyć siły we wspólnym celu, tworząc w ten sposób społeczność, pozwalającą zapewnić najlepszy dostęp do leków i innych produktów weterynaryjnych.

– Jest mi bardzo miło powitać w gronie POLPROWET firmę Vet–Agro. Dołączenie do stowarzyszenia nowej firmy członkowskiej, jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Liczymy na zaangażowanie przedstawicieli firmy Vet–Agro w prace eksperckich zespołów roboczych stowarzyszenia. To właśnie możliwość wymiany wiedzy oraz wypracowywanie stanowisk wobec propozycji legislacyjnych, dają możliwość uczestniczenia w procesie tworzenia prawa mającego realny wpływ na całą branżę – mówi Radosław Knap, sekretarz generalny POLPROWET.

Do wspólnych celów członków POLPROWET należy podkreślenie znaczenia zdrowych zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich oraz zademonstrowanie społeczeństwu niezawodności i wartości proponowanych rozwiązań. Zapewniając dostępność produktów zdrowotnych dla zwierząt, możemy pomóc zoptymalizować zarządzanie zdrowiem, jednocześnie przyczyniając się do zrównoważenia produkcji żywności i utrzymania zdrowia i dobrostanu zwierząt towarzyszących, które dzielą z nami domy.

Polskie Stowarzyszenie Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych 
POLPROWET reprezentuje 16 działających w Polsce firm sektora leków weterynaryjnych i innych produktów zdrowotnych dla zwierząt, które co dzień zapewniają leki, szczepionki i innowacyjne narzędzia do opieki nadmilionami zwierząt. POLPROWET jest członkiem międzynarodowej organizacji AnimalhealthEurop.

Źródło: informacja prasowa

Czytaj także: Robert Kaszyński obejmuje funkcję przewodniczącego zarządu stowarzyszenia

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij