Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET powołało na stanowisko przewodniczącego zarządu Roberta Kaszyńskiego.

Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET powołało na stanowisko przewodniczącego zarządu Roberta Kaszyńskiego. Zastąpił on dotychczasowego przewodniczącego Jana Grabińskiego-Baranowskiego, który objął funkcję członka zarządu.

Robert Kaszyński, obejmując nową funkcję, przewodniczącego podkreślił znaczenie polskiego rynku i wyzwania jakie przed nim stoją. 2022 rok, jest niezwykle ważny dla branży powiązanej z leczeniem zwierząt. Nowe rozporządzenie UE, które weszło w życie 28 stycznia 2022 r., regulujące wiele aspektów działania rynku, będzie w tym roku przenoszone na grunt prawa polskiego.

Polska to największy w Europie rynek produkcji drobiu, trzeci pod względem liczebności psów i kotów i jeden z najszybciej rozwijających się rynków leków i usług dla zwierząt towarzyszących. Wierzę, że musimy być otwarci na nowe i szybko reagować na zmieniający się świat wokół nas. Tylko wtedy bowiem będziemy mogli dotrzymać mu kroku i próbować kształtować go w sposób, który będzie wspierał również nasz rozwój – podsumowuje Robert Kaszyński, przewodniczący zarządu stowarzyszenia POLPROWET.

Robert Kaszyński złożył także podziękowania na ręce dotychczasowego zarządu w szczególności Jana Grabińskiego-Baranowskiego, który nadal będzie działał w strukturach zarządu stowarzyszenia. Obecnie POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.

Źródło: Informacja Prasowa

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij