Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk przesłał odpowiedź na Apel Prezydium Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej o uproszczenie procedury przewozu koni przez granicę z Ukrainą.

Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk w odpowiedzi na Apel Prezydium Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej o uproszczenie procedury przewozu koni przez granicę z Ukrainą odpowiedział, iż do tej pory powstała "tymczasowa procedura Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie postępowania ze zwierzętami towarzyszącymi podróżnym, wyjeżdżającym z Ukrainy do UE przez polską granicę zewnętrzną w trakcie trwania konfliktu militarnego". Głowny Lekarz Weterynarii opracował też Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie tymczasowych procedur dla niespełniających wymagań UE psów/kotów/fretek towarzyszących uchodźcom z terenu Ukrainy i wprowadzanych do Polski w liczbie powyżej 5 sztuk.

Dodał, że Prawo Unii Europejskiej nie przewiduje ustanawiania procedur awaryjnych dla gatunków zwierząt inne niż te, które zostały zakwalifikowane do kategorii zwierząt domowych towarzyszących. Polscy pracodawcy również nie przewidują możliwości odstąpienia od wymagań przewidzianych prawem krajowym w przypadku przywozu zwierząt.

Dodatkowo Komisja Europejska nie rekomenduje wprowadzania zwierząt innych niż towarzyszące bez spełnienia wymagań przewozowych z uwagi na zagrożenie epizootyczne.

 

Całość pisma dostępna >>TUTAJ<<

 

Źródło: ODP. GLW WS. PRZEWOZU KONI PRZEZ GRANICĘ Z UKRAINĄ

Czytaj także: Czy lekarze z Ukrainy mogą wykonywać zawód w Polsce?

 

 

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij