23 i 24 czerwca 2022 roku odbyła się już XXIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Polanicy-Zdroju

23 i 24 czerwca 2022 roku odbyła się już XXIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Polanicy-Zdroju, zorganizowana przez profesora Jana Twardonia wraz z zespołem Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Sekcję Fizjologii i Patologii Przeżuwaczy PTNW, Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju oraz Dolnośląską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną.

Monografia zawierająca treści wykładów została wydana przez redakcję „Lecznicy Dużych Zwierząt”. Patronat medialny objął Elamed Media Group („Weterynaria w Terenie”). Uczestnicy zebrali się już po raz 24., aby rozmawiać o rozrodzie i chorobach bydła. W tym roku obrady toczyły się wokół tematu „Nowe wyzwania w weterynarii – jeżeli nie antybiotyki, to co?”. Na tegoroczne spotkanie przybyło ponad 220 gości z kraju i z zagranicy, reprezentujących zarówno prywatne praktyki, firmy farmaceutyczne, a także wiodące ośrodki naukowe. W tym roku prelegenci skupili się na przedstawieniu alternatyw dla antybiotykoterapii, programów profilaktycznych oraz na systemach zarządzania zdrowiem stad bydła. W trakcie konferencji swoją ofertę prezentował również szereg firm, oferujących nowe rozwiązania dla weterynarii. Konferencyjny czwartek upłynął pod znakiem rozmów o diagnostyce i profilaktyce chorób układu oddechowego i biegunek. Wojewódzki Lekarz Weterynarii omówił zmiany w zasadach obrotu i użycia leczniczych produktów weterynaryjnych, które wynikają z przepisów wprowadzonych przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej. Kolejne wykłady skupiły się na problemach związanych z metodami diagnostyki zapaleń wymienia oraz zastosowania nieantybiotykowych substancji w leczeniu kulawizn. Poruszone kwestie stały się doskonałym tematem do dyskusji, które przeniosły się do kuluarów, a następnie były kontynuowane podczas wieczornego spotkania towarzyskiego w restauracji Zdrojowa.
Po obradach w Teatrze Zdrojowym odbył się wernisaż prac dr Anny Borcz, która, oprócz tego, że jest malarką, jest również zawodowo związana z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie zajmuje się dydaktyką na kierunku architektura krajobrazu. XXIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Polanicy-Zdroju Kolejny dzień upłynął na dyskusjach dotyczących: kulawizn, rozwiązań i systemów zarządzania zdrowiem stad bydła, zaburzeń okresu przejściowego, prawidłowego odchowu cieląt oraz alternatyw dla antybiotyków w leczeniu zapaleń wymienia. Obradom towarzyszyły ożywiona dyskusja, a także wymiana doświadczeń i spostrzeżeń, która nierzadko przenosiła się z sali obrad do kuluarów. Po zakończonych obradach i uroczystym zakończeniu XXIV konferencji, uczestnicy spotkali się przy grillu z tańcami, które trwały do późnych godzin nocnych. Sympatycy spotkań w Polnicy-Zdroju umówili się na spotkanie w tym uroczym miejscu już w 2023 roku.


Opracowała: Monika Szpringiel

 

Ustalono termin jubileuszowej, dwudziestej piątej Konferencji Naukowej w Polanicy-Zdroju, która odbędzie się 22 i 23 czerwca 2023 r. pod hasłem „Quo vadis medicina veterinaria?”. Zapraszamy!

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij