Artykuł przedstawia doświadczenie mające na celu walidację metody pozwalającej na wykrycie antybiotyków w płynie ustnym.

Tuczniki zostały poddane leczeniu iniekcyjnemu z użyciem następujących antybiotyków: amoksycyliny, tiamuliny, penicyliny G, linkomycyny, tylozyny oraz sulfadoksyny z trimetoprimem. Pobranie płynu ustnego odbywało się przez 35 kolejnych dni. Analizę płynu ustnego przeprowadzono z użyciem chromatografii cieczowej ze spektrometrią mas. Większość z badanych substancji czynnych była wykrywalna przez około 30 dni od rozpoczęcia terapii.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij