Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej obchodzony jest co roku 9 grudnia. W ten sposób uhonorowano ciężko pracujących specjalistów, którzy promują dobrostan i dbaja o zdrowie zwierząt i ludzi.

Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej obchodzony jest co roku 9 grudnia. W ten sposób uhonorowano ciężko pracujących specjalistów, którzy promują dobrostan i dbaja o zdrowie zwierząt i ludzi. Historia opieki nad zwierzętami sięga co najmniej 3000 lat p.n.e., kiedy to pewien osobnik z Mezopotamii, zwany Urlugaledinna, był znany jako ekspert w leczeniu zwierząt. Pierwszy pisemny zapis medycyny weterynaryjnej został znaleziony w „Papirusie z Kahun”, najstarszym tekście medycznym w Egipcie. W Europie pierwsza szkoła weterynaryjna została założona w 1761 roku przez Francuza Claude’a Bourgelata w odpowiedzi na epidemię dżumy u bydła.

W Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej wspomina się o firmach i organizacjach, które pracują każdego roku nie tylko w celu promowania rozwoju medycyny weterynaryjnej, ale też zapewnienia dostępu do informacji opiekunom zwierząt, po to by mogli dokonywać najlepszych wyborów dla swoich podopiecznych.

Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej to święto wszystkich osób związanych z medycyną weterynaryjną, zarówno lekarzy, techników, ale i nauczycieli akademickich, farmaceutów, organizacji zajmujących się zdrowiem zwierząt, ale i studentów, którzy w przyszłości zamierzają pomagać zwierzętom. Wszyscy wyżej wymienieni to osoby, które stale podnoszą swoje kwalifikacje i nieustannie edukują się po to, by móc utrzymać w zdrowiu zwierzęta domowe, egzotyczne, jak i hodowlane.

Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej ustanowiono, aby zaznaczyć istotną rolę jaką odgrywają lekarze weterynarii nie tylko w dbaniu o czworonożnych pupili, ale też o bezpieczeństwo żywności, którą spożywają ludzie. To dobry dzień by propagować konsultacje weterynaryjne, jako kluczowe w trosce o dobrostan zwierząt domowych, jak i hodowlanych.

W tym szczególnym dniu, w imieniu redakcji czasopism „Weterynaria w Praktyce” i „Weterynaria w Terenie” oraz portalu vetkompleksowo.pl, chcemy życzyć wszystkim osobom związanym z branżą weterynaryjną wszelkiej pomyślności zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Dziękujemy za Wasz wkład i poświęcenie, dzięki którym medycyna weterynaryjna wciąż się rozwija.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij